„Már nem lehet újat mutatni”: egyszerre nevet és ámuldozik a világ a fogócska világbajnokságon

0

Nem elképzelhetetlen, hogy hamarosan olimpiai versenyszámként tarthatjuk számon a harmadik évfordulóját ünneplő fogócskázást. Ha a versenyséta belefér a keretbe, eme némineműleg izgalmasabb és látványosabb futkározás is minden bizonnyal fényes jövő elé néz.

Maga a versenyszám, mint ahogy minden sport, hivatalos szabályzattal rendelkezik. Egy nagyjából véletlenszerűen berendezett négyzet alakú, határvonallal ellátott játéktéren zajlik a meccs. A sípszó után az üldöző kemény 20 másodpercet kap arra, hogy elfogja a menekülő másik játékost. Természetesen a határvonalat átlépő személy automatikusan kiesik.

A versenynek többféle játékmódja is ismert, ezek között a legnépszerűbb a kiesős csapatjáték, ahol két csapat küzd egymás ellen maximum 6-6 játékossal. A roppant gyorsan lezajló körök után a vesztes felet a csoport következő tagja váltja. A menetek végén az üldözést sikeresen túlélt egyedek csapatának jutalma egy pont. Az a csapat győz, amelyik az előre meghatározott számú szett, valamint szettenként 10-16 kör alatt a legtöbb pontot gyűjti. Természetesen kizárólag a kézzel elkapott játékos számít elfogottnak, az utcai körökben elfogadottabb lábbal fogócskázás ebben az esetben nem ér.

Nehéz persze rájönni, ki venné a fáradtságot arra, hogy valódi élsportolókhoz illő módon keményen eddzen és készüljön az elkövetkező fogócska-világbajnokságra. Talán az örök gyerek lelkületűek részére lett kitalálva eme nosztalgikus darab. Mi, öregek meg bámulhatjuk őket, ahogy önfeledt módon, jókat kacarászva hajkurásszák egymást.