Bemutatkoznak az üzleti innováció első női úttörői

0

Figyelem! Ez a cikk jóval a Revolife indulása előtt keletkezett, és archiválási céllal került az oldalra. A benne szereplő információk esetleg elavultak lehetnek.

Hány, de hány éve győzködik hiábavalóan a gonosz, elnyomó férfiakat feminista elvtársaink, hogy a nők minden körülmények között – kiváltképp a pénz szimattávolságán belül persze – ugyanúgy megállják helyüket, mint ellenkező nemű riválisaik. Fennen hirdetik, ha hagynák őket széttörni az üvegplafont és bevezetni az 50%-os szülési kvótát a férfiaknak, a nők akár sokkal jobban is teljesítenének azonos körülmények között, mint az erősebbik nem.

A magasztos szólamok után persze rendre elmaradoztak a hatalmas feminista sikerek. Kiderült, hogy a nők jóval kevésbé ambiciózusak, kevesebb közöttük a törtető pszichopata, ám ahelyett, hogy az amúgy férfiszívnek nagyon kedves női princípiumok méltó elismeréséért küzdenének a feministák, inkább kicserélték képviselt nemük pozitív tulajdonságait a férfiak negatív tulajdonságaival, és ölre mennek velük a hatalom meg a részvényportfoliók birtoklásáért.

Nguyen Thi Phuong Thao, VietJet Aviation CEO.

Ilyen előzmények mellett várható volt női szereplők feltűnése a mindenféle leggazdagabb embereket tömörítő listákon, ámbátor egyelőre véges mennyiségű vagyonos hölgyeményt vonultatnak fel ezek a kiadványok. Ugyan a milliárdos-listákon akad néhanapján mutatóban egy-egy üzletasszony, de a gyakorlatban szinte kivétel nélkül mindről kiderült, hogy leginkább öröklés révén tettek szert gigantikus anyagi erőforrásaikra, nem saját teljesítményük vagy üzleti innovációik által. Ennek az átokhullámnak most vége szakad, hiszen egy derék női vállalkozó nem máshonnan, mint az erősen deprivált országnak számító Vietnamból érte el a csúcsok csúcsát, jelezvén hasonszőrű társainak, hogy igenis ők is képesek kreatív és innovatív vállalkozásokat indítani, mi mást, mint a „feminin szellem” kidomborodó erényeit csatasorba állítva. Igen, pontosan a női nem képviselőinek jelentős többsége által birtokolt (bocsi transzik, ti pengeélen táncoltok) két pár gömbölyded forma piacosításáról beszélek.

Nguyen Thi Phuong Thao, az elviselhetetlenül szexi nevű üzletasszony lett Vietnam első, önerőből milliárdossá vált női vállalkozója. A hölgy azzal a roppant erős vívmánnyal harcolta ki a megérdemelt figyelmet, hogy fiatal és vonzó bikinis csajokat pakolt stewardessnek a VietJet légitársaság gépei fedélzetére, melynek egyébként alapítója és többségi tulajdonosa is egyben. A vállalat most tőzsdére megy, az előzetes várakozások szerint csaknem 1,4 milliárd dollárra rúgó cégérték mellett Thao asszonyt téve Vietnam leggazdagabb nőjévé.

A VietJet egyébként párhuzamosan működik Vietnam nemzeti légitársaságával, az országon belül kb. 30%-os részesedéssel, mely folyamatosan növekszik. Főhősnőnk természetesen abszolút jól tudja, mit csinál, hiszen Moszkvában tanult közgazdaságtant és pénzügyeket, magába szippantva a minden sikeres ember által szakrális tevékenységként űzött marketing összes csínját-bínját. Hamar világossá vált számára, hogy a csöcs, a segg és az ezeket körbenövő dekoratív sejthalmaz minden termék és szolgáltatás értékesítésénél az első számú figyelembe veendő paraméter, ilyen elvont fogalmak meg, hogy minőség, vagy hasznosság, abszolút sokadrangú és jellegtelen tényezők.

Derék feministáink végre jogosan lődözik a zöld rakétákat örömükben, hiszen a nők üzleti pozíciókba ültetésével végérvényesen megszűnt a szegény, szerencsétlen, elnyomott lányaink tárgyiasítása és húspiaci felhasználása. Szívből gratulálunk Nguyen Thi Phuong Thao-nak, reméljük, további hasonlóan inspiratív sikerekről számolhatunk be a jövőben is.