
A tudomány renoméjának földbe álltát hűen követi az áltudományos fantazmagóriákat, kifundált módszertanokat és mérőszámokat, előre lezsírozott eredményeket magukban foglaló megrendelt kutatásokat közlő publikációk csődhulláma, illetve a hamis tudományos eredmények visszavonása.
A 217 éves múltra visszatekintő Wiley volt kénytelen a legnagyobb arányú tisztogatást megejteni a saját portáján belül, melynek köszönhetően több ezer hamis kutatást vontak vissza önhatalmúlag, mellé 19 tudományos szaklapjuk publikálását is beszüntették. A fiaskó több millió dollárjába került a kitalált meséket nagyiparilag közlő folyóiratok gyártójának.
A Wiley csak az idei évben összesen 11 300 (!) rossz módszertanon alapuló, helytelen konklúziókra jutó, vagy szimplán csak kitalált adatokkal dolgozó tanulmány visszavonására volt kénytelen, ami nyilván egyúttal globális világrekordot is jelent.
Az akadémiai periodikák kiadása jelenleg éves szinten 30 milliárd dolláros bizniszt képez, ezek reputációjának földbe állásával eme érték abszolút nagyja valószínűleg elveszik.
A tisztogatás 2022-ben indult az IOP Publishing berkeiben, ebben az évben ők mintegy 900 hamis kutatás visszavonására kényszerültek. Egy-egy ilyen tudományos folyóiratban kizárólag szakértői áttekintésen átesett kutatási eredmények foglalhatnak helyet, minden ilyen orgánum szigorú kuráció alá vonja a beküldött papírokat. Ezek nagyüzemi visszavonása azt jelzi, a tudományos élet képviselői nincsenek tisztában saját tudományuk alapjaival, tehát nyugodt szívvel megvonhatjuk tőlük diplomáikat és doktori rendfokozataikat.
A tudományos kutatásokat manapság futószalagon gyártják megrendelésre, melyek alapjaként szolgáló kísérleti és közvélemény-kutatási adatokat egész egyszerűen hasraütéssel táplálják bele a papírba, az eredmények nyomán levonható nyilvánvaló konklúziókat a megrendelést végző egészségbiznisz kívánalmaihoz igazítván, melyek repertoárja a gyógyszer -és vakcinagyáraktól a GMO élelmiszerek forgalmazóin át a pszichiátria busásan jövedelmező üzletéig terjedhet.
És ez még a legkisebb baj, hogy a tudomány felkent bohócai önkényesen felrúgják a tudományosság követelményét némi aprópénzért cserébe. Ezek a felelőtlen, korrupt gazemberek mindennemű köntörfalazást mellőzvén kimondhatóan gyilkolnak a maguk busás megélhetésének szavatolásáért.
A COVID-diktátum idején a karhatalom és a rémhírterjesztő propagandasajtó százával citálta a nép elé a vakcinák mesés varázserejét igazoló értekezéseket, melyek közül rögtön a legelső, a Pfizer és Moderna vakcinák hatásosságát felmérő klinikai vizsgálat statisztikai és módszertani ferdítések garmadáját tartalmazta. Ezt követően a hazugságkényszer folyamatos fenntartása a vakcinagyárak profitjának kedvéért egyre kétségbeesettebb akciók foganatosítására sarkallta a beszédképtelen akadémikusokat és kontrollvesztett pártállamokat egyaránt.
Hónapokkal a kísérleti vakcinák első súlyos, halálozás kockázatát is magában rejtő mellékhatás-kutatásai napvilágot láttát követően Dr. Fauci és Orbán Viktor egyaránt még mindig az oltások betegség keletkezése megakadályozásának meséjével házaltak, súlyos büntetést róván azokra, akik dacolván a tudományos világból való kiközösítésük menetrendszerű bekövetkeztével merészelték felvállalni és kimondani az igazságot.
A hivatalos COVID-narratíva összeomlása nem az életveszélyes patkánymérgek visszavonására késztette a pártállamokat, hanem vakcinácizmus bevezetésére, útjára bocsájtván ezzel a XXI. századi holokausztot. Végül csak a lakosság erélyes és felvilágosodott ellenállása tudott véget vetni a karhatalmi tébolynak.
A szakértők a hamis tudományos papírok nemhogy eltűnésére, de még hevesebb záporára számítanak a lassan mindennemű renoméjukat elveszejtő szaklapok berkeiben, hiszen a mesterséges intelligencia turbó fokozatra kapcsolja a tudományos mesék gyártását és terjesztését egyaránt.
A szisztematikus csalásjárvány ellen valós szakmai áttekintés helyett MI-detektáló szoftverek bevetésével küzdenek a szaklapok, mint malac a jégen, mely módszer hatásossága kezd erőteljesen a nulla felé tendálni.
Ezek a programok elsősorban az MI-generálta kutatások közti szóismétlések és fogalmazásbeli egyezőségek keresésével igyekeznek szűrni a kitalált kutatásokat, de semmit nem tudnak tenni a délkelet-ázsiai szabadúszó írók által sorozatgyártott fogalmazványokkal és azzal sem, ha az MI-t ismert szakszavak újrafogalmaztatásával traktálván eltüntetjük a szóismétléseket ezekből a papírokból.