Közösségépítés a Revolife-on
Eleddig jobbára inkognitóban működtem, mivel a rendszerellenes és COVID-szélhámosságot leleplező megnyilvánulásaim végett a karhatalom folyamatos fenyegetettségben tartott.
Az antiszociális médiára kizárólag a SEO optimalizáció végett posztoltam, mivel e nélkül a Google nem hajlandó beindexelni az oldalak többségét. Ezért aztán nem kívántam követőket szerezni e felületeken, úgyse megyek velük semmire. Az egyetlen törekvésem a potenciális olvasók ide csalogatására vonatkozott, ebből következően minden látogatóm a Google-ről talált ide, de nem az antiszociális médiáról.
Az idén kénytelen leszek ezen változtatni, mert tavaly az engemet egészen váratlanul ért népszerűség-növekedés hatására (március-július között megötszöröződött a látogatottság) elkezdett egy rakás ember privátban, elsősorban e-mailben vagy Facebook-on megkeresni, amire nem voltam felkészülve, mert korábban senki nem küldött az ismerőseim kivételével üzenetet. De mostanra már kaptam privát leveleket Twitteren meg TikTokon is.
Szeretném leszögezni, hogy jelen helyzetemben túlzottan sokat nem tudok tenni a hirtelen idetévedt közösségem kielégítése érdekében, és ennek több oka van. Először is se időm, se pénzem hozzá. A komplett portált egyedül viszem, holott egy ekkora orgánum olajozott fenntartásához 5-6 fős szerkesztőségre volna szükség. Pénz híján kiszervezni sem tudok feladatokat másokra, így a cikkek folyamának fenntartásához és a fentebb emlegetett elmaradások kiküszöböléséhez kénytelen vagyok a tartalomra koncentrálni.
Ha sikerülne a kedves olvasók támogatásának hála ebből a portálból megélnem, az biza hatalmas könnyebbséget jelentene számomra, de időmegtakarítást mégsem nyerek vele, mert szeretnék ez esetben a kreatív ötleteim teljesítése felé erőfeszítéseket tenni.
Ugyanakkor meg kapcsolatfelvételi lehetőségek nélkül ezek a tervek sem abszolválhatók, úgyhogy kényszerűen a következőt találtam ki, ami a rendelkezésre álló alternatívák közül még mindig a legkedvezőbb. Ha valaki itt a Revolife-on kommentel valamelyik cikk alá, az elsődleges prioritást fog élvezni, tehát amint tudom elolvasom, és reagálni is fogok rá. Ha nem kap választ, az azt jelenti, hogy nem vagyok itt (online), vagy iszonyú elfoglalt vagyok, tehát a megkereső sehol máshol nem fog választ nyerni. Ha valaki emailt küld, szintén garantáltan igyekszem neki válaszolni, de ezen üzenetek már kisebb prioritást nyernek, magyarán hosszabb időbe telik, mire az illető választ nyer.
Akárhova máshova küldött (Facebook, Twitter, TikTok, Instagram) üzeneteket az idén még elég bajosan tudok csekkolni, mivel semmi időm erre. Így az ilyesféle formában kiküldött üzenetek valószínű, hogy elolvasás és válasz nélkül maradnak.
Mindezek mellett igyekszem legalább egy privát csatornát biztosítani egy üzenetküldő alkalmazáson át (legnagyobb valószínűség szerint Telegram) a legfontosabb és legsürgősebb megkeresések kielégítésére.
Ez sajnos egy kényszermegoldás, mivel jelenleg tényleg semmi időm és energiám emberekkel egyénenként foglalkozni. A célom a bevezetett korlátozásokkal, hogy legalább az igazán fontos üzenetek eljuthassak hozzám, és mondjuk tavasz-nyártól, miután az előző évi elmaradásaimat bepótoltam, 72 órán belül rendre választ is nyerjenek.
Ha tudok végre megélhetést csiholni a Revolife-ból, és / vagy az ötleteimre ráharap valaki, és delegálhatok egyes teendőket, akkor nyilván ezeket a megszorításokat kivezetem. De a 2025-ös évben garantáltan ez marad a módi. Amely platformokon létezik ilyen beállítás, ki fogom kapcsolni a privát megkeresés lehetőségét és biztatni mindenkit az itteni regisztrációra és kommentre, nem publikus közlés esetén e-mailes kapcsolatfelvételre.
Az antiszociális médiákra jobbára kizárólag a SEO-optimalizáció végett posztolok, nem azért, mert nem akadna jobb dolgom. Sajnos a Google kizárólag akkor indexeli be 90+%-os valószínűséggel az egyes cikkeket, amennyiben azok legalább 3 különböző platformon belinkelésre kerülnek, különben nem. Viszont hála az égnek a Google nem nézi az egyes platformokon szerzett követők számát az oldalak rangsorolásához, így sokszor sikerült már az első találatok közé lavírozni 1-1 cikket.
Idén következőképp alakul a posztolás rendje, már ha képes leszek ezt tartani. A Telegramra mindig automatikusan mennek ki a cikkek a publikálás pillanatában. Twitteren ugyanez történik, de manuálisan, mivel fizetős plugin nélkül jelenleg nem lehet Twitterre posztolni. Az Instagram haszontalannak bizonyul számomra, ezért azt elhagyom. A Facebook-ot meg utálom, mint az állat, de szinte mindenki azon csüng idehaza, így kényszerből fenntartom a Facebook oldal istápolását.
Összesen tehát 4-féle platformot választottam ki, melyek úgymond a hivatalos követési felületek lesznek: Facebook, Telegram, TikTok és YouTube. Ha valaki szeretné bekövetni a Revolife-ot, akkor ezeken a felületeken tegye, a többin (X és Instagram) teljesen felesleges. A szociálismédia-plugin jelenleg nem tükrözi ezt a hivatalos állapotot, mivel az új platformok támogatása érdekében azt át kell írnom, tehát arra ne hagyatkozzon senki.
Mindezeken felül továbbra is rendelkezésre áll a közvetlen követés lehetősége: a weboldal linkjének lementése könyvjelzőként vagy a kedvenc weboldalak mappájába, értesítésekre való feliratkozás, RSS-csatorna előfizetés (ingyenes!), illetve progresszív webapp telepítése. Ezek bizonyulnak a legjobb követési módoknak, ellentétben mondjuk a Facebook-kal, ahol az algoritmus akár még az aktív követőknek sem közvetíti ki az új tartalmak hírét, ráadásul minden platformon visszafojtja az algoritmus a linkeket tartalmazó posztok közvetítését.
Az idén tehát igyekszem törekvéseimet végre saját rendezvények szervezése felé terelni, az online jelenlétemet meg kicsit optimalizálni. Ez remélhetőleg kedvez majd az eleddig rendre elmaradozó közösségépítési folyamatnak.
Ízelítő az idei évben várható tartalmakból
Most pedig egy olyan fejezet következik, amelyre eleddig nem akadt példa: felfedem, az idei évben milyen (elsősorban a már talonba tett, kiemelt igényességű, esszé jellegű) cikkekre számíthatnak a kedves olvasók, hogy garantáltan érdemes legyen e magazin felületére időről időre visszalátogatni.
A műsorváltoztatás jogát természetesen fenntartom!
Január-február:
Ma is ugyanúgy él a munkásosztály, mint 1845-ben: Friedrich Engels könyvének (A munkásosztály helyzete Angliában) tanulságai a modern kapitalizmusban.
2025: A haláli jó party éve!: A 2025-ös év spirituális előrejelzése. Milyen folyamatok határozzák meg az esztendő a folyását, mit tegyünk, hogy a lehető legtöbbet hozzuk ki ebből az évből?
Forradalmi evangélium: Keresztény-konzervativizmus szélhámossága; Miért kell áldozatot hozni?
Kapitalisztán: A kapitalizmus gigaválsága; Így raboltak el mindent a gazdagok a szegényektől az elmúlt öt évben.
Kína kínos TikTok-titkai: influencergyárak, utcai streaming, 3 másodperces shopping.
A női psziché sötét titkai: régi időkből visszamaradt négyrészes értekezés kifejezetten a női pszichére jellemző viselkedésformákról és manipulációs technikákról (piros pirulás tartalom!).
Március-április:
Felsülőoktatás: a felsőoktatás szerepe napjainkban (nem hasznos és jövőbeli előmenetelt segítő ismeretek szerzése, hanem…). Hogyan hackelik meg az elitképzést maguk az elitek? Miért esik ki egyre több fiatal a képzésekből? Hogyan züllöttek az egyetemek glorifikált szakmunkásképzőkké?
A nyelvtanulás bukása és a közoktatás csődje: Így hülyül el a fiatalság a butítási, züllesztési szisztémának hála. Miért nem keletkeztet megélhetést és jó munkahelyet a tudás? Miért leépítő tevékenység az iskolai tanulás?
ADHD: komoly nehézségeket keletkeztető betegség, vagy idomítás céljából kifundált átverés?
Fediverzum ajánló: az új, decentralizált közösségi média bemutatása.
Kapitalisztán cikkek: A kapitalizmus permanens stagnálása; Hollywood bukása (nem a Los Angeles-i tűz miatt).
Kapitálfasizmus: a rendszer végállomása: Hogyan vált a kapitalizmus fogyasztásra kényszerítésünk által a hagyományos fasizmus hithű reinkarnációjává?
Harmadik világháborús cikkek: idézetek a harmadik világháborúról; forradalmi evangélium a harmadik világháborúról; mit jelent a háborús gazdaság?
Miért példálózik a hatalom rendre rovarokkal, miért akarja az emberiséget méhek és hangyák társadalmává formálni?: Hogyan válhatott abszolúte pozitív konnotációvá a hangyaszorgalom és a méhek világát igazgató kaptárelme fogalma? Miért akarja rendre minden érában a hatalom, hogy a rovaroktól vegyünk példát társadalmaink rendezgetésére?
Ami a kapitalistáknak és államoknak hatékonyság, az nekünk, szabvány polgároknak az életünk elvétele: Annak boncolgatása komplett történeti és kortárs példákon át, mekkora szélhámosság az emberi lét technológiai megváltásának tana, kiemelt tekintettel a gyakorlatilag soha nem realizálódó lakossági időmegtakarításra. A technológia nem könnyebbé teszi létünket, hanem bonyolultabbá és gyorsabbá, továbbá egyre szorongatóbb központi kontroll alá erőszakolja személyes létvitelünket. Az időmegtakarítás tökéletesen egyoldalú: mi, egyszerű köznép egyre fojtóbb és egyre több időnket felemésztő adminisztrációs terheket kapunk a nyakunkba, melyeket a rendszer algoritmusai másodpercek alatt elbírálnak.
Kapitalista hiánygazdaság: így bukott meg a piacpárti közgazdaságtan.
Rákok a vödörben: így rángatnak magukkal családtagjaid, rokonaid, ismerőseid a pokolba.
Így legyél profi tiktokker: tízperces gyorstalpaló alkotni és befutni vágyóknak!
Forradalmi evangélium: Tóth Tihamér: „A tiszta férfiúság” c. könyvének elemzése; Így számolja fel Jézus Krisztus a tízparancsolat átkát!; Miért kell dolgozni? Aki nem dolgozik, ne is egyék?; Adható-e pénzért az isteni tudás?
Így rendezzen Magyarország olimpiát: körbejárjuk, lehetséges-e Magyarországon olimpiát tartani anélkül, hogy csődbe mennénk tőle.
A fesztiválok bukása: valóságos csődhullám söpör végig a nagyvilág fesztiválszcénáján.
Japán gazdasági hanyatlásának okai: Kína és Dél-Korea után most Japán kerül terítékre.
Így hitetik el veled az Instagram influencerek, hogy kőgazdagok, miközben a seggük kilóg a gatyájukból.
Vajon leváltják az MI-barátnők a valódiakat?
Kiváló elektronikus zenei dokumentumfilmek ajánlója.
A vállalati mesterséges intelligencia nem egyéb, mint a vásárlók és ügyfelek kizsákmányolása?
Vajon tényleg a virtualitásban élő fiatalok sínylődnek börtönben, vagy inkább a valóság világában vergődő rendszerszolgák?
A zöld transzformáció vége.
A munkanélküli lúzer lét rejtett előnyei.
Május-június:
Főnököd a gép: így hozzák el a produktivitás-appok a gazdaság totális összeomlását.
Pszichológiai írások: a magasan kreatív emberek 10 legjellemzőbb tulajdonsága; a pozitív pszichológia vége; a szingli fiatalok boldogabbak párkapcsolatban és házasságban élő társaiknál; értéktelen pszichiátriai diagnózisok; spirituális nárciszizmus.
Kapitalisztán: A szabad munkavállaló mítosza; így tagadja a kapitalista propaganda a kizsákmányolás tényét; Miben tévedett Marx?; A Kickstarter és a digitális adakozás bukása; inkompetens és fogyatékos főnökök; a készpénzmentes vásárlás visszafordítása.
Eutanázia: esszé az eutanázia erkölcsi dimenzióiról, és hogy mekkora üzlet lehet az emberélet szervezett kioltása.
A legkiválóbb utazó youtuberek: az utóbbi évek során senki más nem tett többet a világbékéért, mint ama utazó youtuberek, kik olykor életükkel is dacolván veszélyesnek ítélt országokban forgattak filmeket a helyi lakosság életéről – megkerülvén minden politikai aktort és gyűlöletkeltő propagandamédiát.
Szerte a világon negatív rekordokat döntöget a férfiak spermaszáma, hamarosan a komplett férfitársadalom termékenyítő-képtelenné válik.
Mi áll a felfutóban lévő ghosting jelensége mögött?
Globalizmus vagy nacionalizmus?
Egyelőre időpont nélkül:
A kelet alkonya: teljes körű kielemzése a „nyugat hanyatlik” címzetű, egyre gyakoribban hangoztatott parafrázis igazságának – vagy inkább hamisságának.
Készpénzellenes összeesküvés: mi áll az évezredes fizetőeszköz kivonására irányuló törekvések hátterében?
A pénzügyi maffia 2008 után: példák, melyek leleplezik a számlapénz és digitális tranzakciók gazdaságfehérítő erejének hazugságát!
Így károsítja agyon és juttatja koldusbotra az emberiséget a monopolista vadkapitalizmus.
Gig enocomy: teljes szabadságot hirdettek, totális rabság lett a vége.
Chemtrail: méreg az égből, alusisakos konteó, vagy komoly kísérlet a klímaváltozás visszafordítására?
Karhatalmi fantáziátlanság: Így születik a gazdagok Paradicsoma a szegények poklából. Miért gyűlöli a hatalom az alkotás-teremtést? Miért akar mindannyiunkat erőszakkal bepréselni mérgező akkugyárakba, ipari rabszolgatelepekbe? Miért adóztatja halálra a kisembert, miközben a szívének kedves oligarchákat busás milliárdos juttatásokkal javadalmazza?
Zsugorinfláció: a lakosság megkárosításának története a szokványos ár-bér spirál doktrínáján felül.
Egérutópia: Alapos kifejtése a világszerte ismert kísérletnek, melyben egy tökéletesen ideális körülmények közt tartott egérpopuláció egyszercsak kihal. Alkalmazhatjuk-e a kísérlet következtetéseit az emberre? Eleddig nem ismert perspektívából boncolgatjuk a kérdéskört.
Főhős karakter szindróma: tényleg mi vagyunk az univerzum közepe, kiknek kedvéért az egész földi színjáték zajlik, mindenki más pedig programozott NPC?
Forradalmi evangélium: a paráznaság fogalmának minden eddiginél alaposabb boncolgatása, ami ellentétben a szélhámos sarlatánok hazudozásaival nem a házasságon kívüli szexet jelenti.
Cantillon-hatás: miért nem gazdagodhatsz meg soha a kemény munkából?
Ízelítő a mennyek országából: Hogyan fog kinézni a földi Paradicsom, milyen lesz benne az életünk?
Az oltások eltitkolt története.
A virológia, mint áltudomány.
DNS-titkok, melyeket a buta tudósok nem ismernek, és soha nem is fogják kiismerni.
A digitális pénz bukása; Mesterséges intelligencia parazitizmusa; Tényleg segíti a kreativitást az MI?
Idézetek: bátorság, még több kapitalizmus, szeretet, hatalom, élet, elnyomás, munkakultusz
További Got Talent videók: tematikus válogatások (tánc, művészet), 2025 AGT
Még több érdekesség a nagyvilágból.
Legtutibb kemény és vidám ütemek minden hónapban.
Mi lesz a zenés podcastekkel?
2022-ben a Mixcloud fizetős platformmá lett, így azon át jelenleg nem bizonyul lehetőségem a Hardbeats rovathoz tartozó podcast-ek közlésére.
Ugyanakkor a YouTube meg tavaly lefokozott engem, mondván nincs elegendő tartalom a csatornámon a „fejlett szolgáltatások” eléréséhez, ezért aztán követeli tőlem több videó posztolását. Csakhogy mindez áthatolhatatlan gátakba ütközik, mert a tavaly elkészült 2 Happy People podcast epizód mindegyikét letiltották, és nem is tudok semmit tenni annak érdekében, hogy a mixek nyilvánosságra hozatalát engedélyezzék.
Ezért az idei évben visszahozok egy elfeledett szokásjogot: ezután újfent ingyenesen letölthetők lesznek az egyes mixek. A YouTube eleve nem tett semmit azok népszerűsítésére, viszont az állandó tiltogatásaik, szabotázs-akcióik igencsak porig rombolták a morálomat. Mixcloud-on soha nem akadt precedens a mixeim letiltására, de annak borsos előfizetési árát meg nem tudom kipengetni.
Az idén tehát, amint némi időm felszabadul, itt a weboldalon nyilvánossá fogom tenni az elmaradt 2 darab podcast linkjét, plusz még a 2024-res Yearmix-et, ami csaknem 8 óra hosszúságúra (!) sikeredett, annyi hard dance mű jelent meg a tavalyi évben.
Az elkövetkező podcast-ekre is ugyanez vonatkozik, tehát amint elérhetők lesznek, beágyazott YouTube videó helyett letöltési linket fogok hozzájuk adni. Hacsak nem sikerül valahogy a YouTube-ot rábirni a viselkedés-változásra, ami gyakorlatilag lehetetlen. De ez esetben is megmaradnak a linkek. 🙂
Zsír már nagyon várom hogy végre fent legyenek Podcast mixek az oldalon 🙂