
Egyből minden létező médiafelületen betiltották azokat, akik merészeltek a COVID lehetséges eredetének a wuhani víruslabort meghatározni. Az ilyeneket nemhogy megszólalási jogaiktól fosztották meg, de többeket börtönbe is vetettek, vagy akár bérgyilkosokkal tetették el őket láb alól.
Most egy hivatalos tudományos szaklap fedte fel a tényt, hogy már az 1970-es években elkezdtek kísérletezgetni a kormányok mesterségesen előállított vírusokkal. Ezek első fecskéjének a 80-as évek elejétől fogva taroló AIDS-et nevezi meg a legtöbb „alusisakos konteós”, ám nevezett cikk egy kicsivel korábbi szituációt taglal, amikor egy H1N1 sertésinfluenza-törzs laboratóriumi előállításának és terjesztésének köszönhetően a kísérletbe akaratlanul és tudatlanul bevont tengerészgyalogosok betegedtek meg.
A Fort Dix nevű állomáshelyen 1976 februárjában szélnek eresztett vírus első áldozata David Lewis alig 19 éves közlegény lett, kinek – már csak életerős fiatal koránál fogva is – nyilvánvalóan nem lett volna szabad egy ilyen viszonylag ártalmatlan betegségbe belehalnia.
Eztán további 13 esetet regisztráltak a Fort Dix berkeiben, kiket egyben kórházba is kellett szállítani. A kolónia hadállományán végrehajtott tömeges antisejt-tesztelés felfedte, hogy végül 200-nál is többen betegedtek meg az új H1N1 variánstól, akik azonban enyhébb tünetekkel megúszták a fiaskót.
Az Egyesült Államok kormánya, ki a jó zsaru / rossz zsaru játékot egy személyben játszotta, rögvest egy 1918-as spanyolnátha-hullámhoz hasonló horderejű járvány veszélyével kurjantotta tele a komplett médiát. Gerard Ford elnök már következő hónap elején kiadta az ukázt: addig nem nyugodhatunk, míg minden létező embert, felnőttet, csecsemőt, öreget és kamaszt be nem oltottunk!
1976 októberében megkezdődött a H1N1 elleni immunizáció hivatalos kampánya. Mindez roppant komikusnak hatott, mivel a Fort Dix-ben háromnegyed évvel korábban kitört fertőzéshullám a hó végére teljes egészében meg is szűnt, és a támaszponton kívül egyetlen megbetegedést sem sikerült hivatalosan regisztrálni.
Mindez persze egyáltalán nem gátolta a hatalmat abban, hogy busás támogatások mentén összegründolja a maga vakcina-akciócsoportját, aminek feladata egy mielőbb szállítandó védőoltás kifejlesztése lett az 1976-77-es téli szezonra.
Jött is az új járványhullám, de nem ott és nem olyan formában, ahogy várták. Bár az Egyesült Államok az influenzaszezont tökéletes egészségben vészelte át, Moszkvában felütötte fejét egy olyan emberi influenza-vírus, mely egészen fura hatást fejtett ki áldozatai szervezetében: ez a vírusmutáció jobbára veszélytelen volt, harmadannyi embert fertőzött meg, mint az egy szokásos influenza-időszakban bejáratott volt, továbbá kizárólag fiatal, többségében 26 éven aluli áldozatokat lökött ágyba.
Peter Palese mikrobiológus egy oligonukleotid-analízis névre keresztelt újfajta eljárással előállította ezen szovjet H1N1 variáns mesterséges replikáját, majd annak fragmentumokra szakított genomját górcső alá helyezvén meglepetten konstatálta, hogy az gyakorlatilag tökéletesen megegyezik egy negyed százada már kiveszett változat RNS-szekvenciájával, melyet valakik valamiért feltámasztottak, majd újból terjeszteni kezdtek. Azért nem fertőzte e variáns az időseket, mert ők fiatalabb korukban már áteshettek ezen a betegségen, így nyervén örök immunitást vele szemben.
A mesterséges influenza története itt nem zárult le. 2010-ben újból elővevén az ügyet tudósok megállapították, hogy a moszkvai H1N1 variáns összeköttetésbe hozható az egy évvel korábbi Fort Dix-beli kitöréssel, ám maga a vírus nem közvetlen módon, hanem a kínai Tiencsin kikötővárosán át érkezhetett Moszkvába.
Így végre teljessé lett a kép: a hadállomás állományának megfertőzésével az amerikai állam egy zárt és szorosan kontrollált vakcinaprogramot kívánt volna beindítani az által, hogy a megbetegedett bakákat ürügyként felhasználva riadót rendelt volna el a lakosság körében. Csakhogy a kísérlet balul sült el, mivel a helyi kistelepülések helyett Moszkvába sikerült eljuttatni a járványt, amely baleset nyilván kiütötte a kontrollt a kezeik közül.
Tehát a tudomány régebb óta kísérletezik mesterségesen generált vírusokkal, mint ahogy azt gondoljuk. Hála az égnek a buzgómócsing tudóstársadalom semmit nem tanult a nyakas istenkomplexusa következményeiből, így elkerülhetetlenné vált a laborból szökött vírusok jelenségének megismétlődése, amely folyamatnak aztán a globális lakosság issza meg a levét.
De mi csak hajbókoljunk továbbra is a hatalom előtt, apanázsért könyörögve.