Ebben a tajvani leánygimnáziumban százéves hagyomány a katonai ceremónia

0

A tajvani Kaohsziung városi gimnáziumának leány tanítványai igencsak excentrikus tevékenységgel múlatják iskolai tanórákon kívüli idejüket: amikor csak valami iskolai vagy állami ünnepség jeles napja közeleg, teljes katonai szerelésben és tökéletes fegyelmezettséggel vonulnak színpadra előadni évszázados hagyománynak örvendő ceremóniájukat.

A Kaohsziung Önkormányzati Lánygimnáziumot 1924-ben alapította meg a Tajvan szigetét megszállás alá helyező Japán Birodalom. Első végzős évfolyama 1928-ban ballaghatott el az intézményből, innentől datálják az azóta elhagyhatatlan szokássá lett katonai felvonulást. 1945-ben Tajvan felszabadulásakor került az intézmény önkormányzati fennhatóság alá.

A jelenkori gimnázium egy olyan ultramodern intézmény, amelyben egyszerre van jelen a mesterségesintelligencia-kutatás és a százéves könyvtár. Egyszerre űzik bevett katonai ceremóniájukat a lányok (állítólag) korhű öltözékben és fegyverzettel, miközben 43 különféle elfoglaltságot lehetővé tevő szakkör közül válogathatnak. Az intézmény nyelvi fakultációi a japán és koreai nyelv mellett angol és francia oktatására is kiterjednek.

Bár hivatalos honlapjuk telítve van az uniformisban pózoló lányok képeivel, annak alapos átnyálazását követően egy fia utalást nem találtam a hagyományos ceremóniáikra, így nem sikerült kiderítenem, mi célból kezdték anno beöltöztetni a lányokat, mi eme rituálék elméleti értelme és célja, továbbá kínai nyelvismeret hiányában az általuk skandált rigmusok tartalmát sem tudom megfejteni. 🙁

Úgyhogy totál homály számomra a komplett „liturgia” tartalma és üzenete, egyedül annyit tudok elmondani róla, hogy roppant érdekes és látványos!

Visszajelzés
0 hozzászólás
Beágyazott kommentek
Minden hozzászólás